قبل/هنگام/بعد خرید: خط تماس مستقیم 09123479295 - 09126874970

جستجو
فیلترها

رقابت سامسونگ و ال جی برای تولید نسل جدید تلویزیون

همانطور که در خبرهای قبل نیز خوانده اید، سامسونگ و ال جی، علاقه زیادی به تولید نمایشگرهای انعطاف پذیر دارند که از قابلیت تا شدن برخوردارند.

هر کدام از این برندها به این منظور ، مسیر متفاوتی را برای رسیدن به هدف خود اتخاذ کرده اند. سامسونگ آماده است تا در نمایشگاه بزرگ CES 2019 به رقابت جدی با ال جی بپردازد. اخیرا نیز ال جی به تبلیغ تکنولوژی نمایشگرهای OLED تاشو پرداخته و سامسونگ، پتنتی را برای نمایشگرهای تاشو منتشر کرده است.

ظاهرا پتنت سامسونگ بر خلاف ال جی، برای نمایشگرهایی طراحی شده که به صورت افقی تا می شوند. به این ترتیب یک ساختار عمودی در هر طرف نمایشگر، آن را نگه داشته است. در واقع صاف نگه داشتن یک صفحه نمایش انعطاف پذیر در یک چهار چوب افقی، بسیار دشوار تر از ساخت و ساز های عمودی است.

به همین منظور و برای اینکه نمایشگر را صاف نگه دارد از یک لایه مرکزی پشتیبان در پشت نمایشگر استفاده می کند. به هر حال با توجه به تلویزیون های کنونی QLEDسامسونگ، غول کره ای در تلاش است تا نسل جدید تلویزیون های تاشو نیز ظاهری کاملا طبیعی همانند سایر تلویزیون های سامسونگ داشته باشند.

برای مثال تلویزیون The Frame، به جای اینکه با دیوار تلفیق شود به یک اثر هنری تبدیل می شود. البته سامسونگ می تواند سیستم تاشوی افقی را نیز اتخاذ کند که حول یک منحنی، تا می شود و در واقع دو گزینه نمایشگر فلت یا منحنی را در اختیار کاربران محصولاتش قرار دهد.

نمایشگاه بزرگ CES 2019 می تواند سرنخ هایی را در اختیار برندهای بزرگ دنیا قرار دهد تا کشف کنند که نمایشگرهای تاشو در کجاها مفید واقع خواهند شد.

 

نظر خود را وارد نمایید.